دیدار مدیر عامل شرکت صانیر با وزیر برق عراق

دیدار مدیر عامل شرکت صانیر با وزیر برق عراق

شرکت صانیر از سال 2008 در کشور عراق مشغول فعالیت می باشد و ساخت دو واحد نیروگاهی 157 مگاواتی در منطقه صدر بغداد که جزء اولین نیروگاه بعد از سقوط صدام حسین بوده را با حداقل قیمت و با کیفیت در تراز جهانی به پایان رساند. این موفقیت منتج به افزایش همکاری بیشتر با این شرکت گردید. هم اکنون شرکت صانیر احداث پروژه نیروگاهی دبیس و بازتوانی نیروگاه کارخانه شکر العماره را در کشور عراق در دست اقدام دارد و علی رغم شرایط سخت شیوع جهانی ویروس کرونا در حال انجام آن میباشد.

در سفر اخیر به کشور عراق منصور سعیدی مدیر عامل شرکت صانیر جلسات متعددی با مسئولان وزارت برق عراق از جمله ماجد هنتوش وزیر برق، ایسر معاون وزیر برق در امور تولید و مدیران پروژه دبیس برگزار کرد و هماهنگی های لازم برای شروع مجدد فعالیتها که به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود به عمل آمد. سعیدی در این سفر همچنین با مدیران بانک های TBIو الاتحاد در جهت تسریع در رفع مشکلات بانکی مذاکره کرد.

لازم به ذکر است کشور عراق بازار مناسبی برای شرکتهای مهندسی و تولید کنندگان تجهیزات صنعت برق ایرانی است لیکن با توجه به نفوذ و حضور قوی شرکت های آمریکایی و اروپایی در این بازار، لازم است مسئولان وزارت نیرو و وزارت امور خارجه هر چه سریعتر با اتخاذ سیاستهای حمایتی لازم زمینه را برای فعالیت بیشتر شرکتهای ایرانی در این رقابت سخت فراهم آورند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.