بازدید وزیر مدیریت منطقه ای و زیر ساخت های جمهوری ارمنستان و هیات همراه ایشان از پروژه خط سوم انتقال برق ارمنستان

بازدید وزیر مدیریت منطقه ای و زیر ساخت های جمهوری ارمنستان و هیات همراه ایشان از پروژه خط سوم انتقال برق ارمنستان

به گزارش روابط عمومی شرکت صانیر صبح روز جمعه سی ام دی ماه گنل سانوسیان وزیر مدیریت منطقه ای و زیر ساخت و هاکوپ وارطانیان معاون وزیر و هیات همراه ایشان، کارن هوانسیان مدیر عامل شرکت هایون و جمعی از مقامات منطقه ای استاد سیونیک چون استاندار و شهردار گوریس، با همراهی دکتر ظهوری سفیر ایران در ارمنستان از روند اجرای پروژه خط سوم انتقال برق ارمنستان و پست نوراوان ارمنستان بازدید بعمل آوردند.

 

هانی امیرخانی مدیر پروژه ارمنستان در شرکت صانیر ضمن ارائه گزارش مبسوطی از وضعیت اجرایی پروژه بیان کرد عملیات اجرای پروژه پست نوراوان که در میانه مسیر خط 270 کیلومتری خط 400 کیلوولت انتقال برق ایران به ارمنستان قرار گرفته با جدیت در حال انجام است. مفتخریم اعلام کنیم بیش از 90 درصد تجهیزات مصرفی در این پروژه مانند راکتورها و ترانسهای قدرت، تابلو های حفاظت و کنترل، کلید های قدرت، تجهیزات اندازه گیری قدرت و… از ساخته های شرکتهای ایرانی است.

 

هم چنین ایشان تشریح کرد: پس از تمدید قرارداد با کارفرما متناسباً برنامه زمانبندی و سایر اقدامات با پیمانکاران نهایی گردیده و علیرغم سالهای گذشته که در فصل زمستان بدلیل برودت هوا سایت تعطیل می گردید، امسال با تمهیدات پیش بینی شده تیم اجرایی در سایت مستقر شده و ظرف چند هفته آینده با توان بالا روند اجرای عملیات طبق برنامه زمانبندی از سر گرفته خواهد شد. امیدواریم پروژه در سریع ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

 

امیرخانی افزود: هم اکنون حمل دکلهای T-60 که از مهمترین سازه های این پروژه می باشد با وزن حدود 500 تن در حال انجام می باشد. همچنین سایر تجهیزات اساسی پروژه چون سیم کرلو و باقیمانده برج های مورد نیاز و… در شرکتهای سازنده در حال ساخت بوده و همزمان و متناسب با پیشرفت پروژه آماده حمل به سایت می باشد.

 

عباس بدخشان ظهوری سفیر ایران در ارمنستان ضمن تشکر از همراهی و مساعدتهای مدیر عامل شرکت هایون ابراز امیدواری کرد با همکاری و حمایت متقابل از شرکت در رفع مشکلات پروژه، وقفه ای در روند پروژه صورت نگیرد.

 

هوانسیان ضمن اعلام رضایت از روند اجرای پروژه اظهار داشت: فعالیت ها بصورت دقیق و مطابق با برنامه زمانبندی پیش رفته و ابراز امیدواری کرد این روند طی هفته های آینده با اعزام تیم های بیشتر گسترش یابد تا بهره برداری از پروژه به تاخیر نیفتد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.